שאלות ותשובות

במסגרת השרות הניתן לקהל הגולשים באתר, קיבצנו בעבורכם מספר רב של שאלות ותשובות בנושאים שונים הקשורים בתחום של דיני משפחה וירושה לרבות בנושאים כגון גירושין, מזונות, משמורת, הסדרי ראיה, ידועים בציבור, הסכם גירושין, הסכם ממון, נישואין אזרחיים, תביעת אבהות, ירושות וצוואות.

במידה, והנכם מעוניינים לשאול שאלות נוספות, הנכם מוזמנים להתקשר למשרדנו ואנו נעשה כמיטב יכולתנו להשיב לכם על השאלות.

גירושין

במסגרת השרות הניתן לקהל הגולשים באתר, קיבצנו בעבורכם מספר רב של שאלות ותשובות בנושאים שונים הקשורים בתחום של דיני משפחה וירושה לרבות בנושאים כגון גירושין, מזונות, משמורת, הסדרי ראיה, ידועים בציבור, הסכם גירושין, הסכם ממון, נישואין אזרחיים, תביעת אבהות, ירושות וצוואות.

במידה, והנכם מעוניינים לשאול שאלות נוספות, הנכם מוזמנים להתקשר למשרדנו ואנו נעשה כמיטב יכולתנו להשיב לכם על השאלות.

מזונות

הנושא של מזונות הנו נושא הכרוך מעצם טיבו וטבעו בהליך של גירושין.
על כן, קיימת חשיבות רבה והשלכות רבות אשר נובעות מהחלטות בתי המשפט ובתי הדין בנושא של מזונות.
קיבצנו בעבורכם מספר שאלות ותשובות בתחום של מזונות על מנת שתוכלו לקבל תמונת מצב בדבר זכויותיכם לקבלת דמי מזונות וכן בדבר גובהם של דמי מזונות להם הנכם זכאים.

במידה, והנכם מעוניינים לשאול שאלות נוספות, הנכם מוזמנים להתקשר למשרדנו ואנו נעשה כמיטב יכולתנו להשיב לכם על השאלות.

זמני שהות

במידה וישנם ילדים משותפים, הרי שאחד נושאים החשובים ביותר אשר יש לשים עליו את הדעת כאשר הנכם מנהלים הליך של גירושין הוא הנושא של זמני שהות ואחריות הורית.
על כן, קיבצנו עבורכם מספר של שאלות ותשובות בנושא של זמני שהות ואחריות הורית על מנת שתוכלו להבין טוב יותר את הזכויות שלכם עם ילדיכם ומה ניתן לעשות על מנת שזכויות אלו לא יקופחו.

כתובה

רבים חושבים כי כתובה הנו מסמך חסר משמעות, וכי לאותו מסמך הקרוי כתובה אין כל תוקף משפטי מחייב. אולם, לא כך הם פני הדברים, שכן, מסמך זה, הקרוי כתובה, הנו מסמך המגן על זכויותיה של האישה, במידה והצדדים פונים להליך של גירושין. קיבצנו בעבורכם מספר שאלות ותשובות הקשורים בנושא של כתובה, על מנת שתוכלו להבין את החשיבות של אותו מסמך הקרוי כתובה ובאילו תנאים יהיה על הבעל לשלם את הסכום הנקוב במסמך הקרוי כתובה.

נישואין אזרחיים

מרבית הזוגות אשר מחליטים למסד את הקשר הזוגי שלהם בדרך של נישואין אזרחיים, מחליטים לעשות כן, בשל העובדה שאין ברצונם להתמודד בשעת פרידה עם כל ההשלכות של גירושין על פי הדין העברי, המצריך את כל אותם הזוגות שפונים להליך של גירושין להוכיח עילות גירושין. על כן, קיבצנו בעבורכם מספר שאלות ותשובות הקשורים בנושא של נישואין אזרחיים, על מנת שתוכלו להבין את ההשלכות בפנייה להליך של גירושין כאשר התחתנתם בדרך של נישואין אזרחיים.

צוואות וירושות

חוק הירושה מגדיר מהן זכויות ירושה של כל אדם ואדם בהתאם לייחוס המשפחתי שלו, אולם, קיימת גם אפשרות בהתאם לחוק, לערוך צוואה אשר הוראותיה יהיו מנוגדות להוראות החוק. היינו, אדם אשר מעוניין כי כלל רכושו יחולק באופן שונה מהאופן שמוגדר בחוק, יהיה עליו לערוך צוואה. קיבצנו בעבורכם מספר שאלות ותשובות הקשורים בענייני צוואה וירושה, על מנת שתוכלו להבין את זכויותיכם בכל עניינים הקשורים בנושא של דיני ירושה.

תביעת אבהות

במצבים בהם אישה אשר ילדה ילד לאדם אשר מתכחש לקיומו של הילד ואשר מכחיש את אבהותו עליו, קיימת בפניה האפשרות להגיש תביעה להוכחת אבהות. בעקבות תביעת אבהות, אשר מתקבלת בסופו של יום, יהיה על האב, לעמוד במספר חובות כלפי אותו ילד לרבות תשלום של דמי מזונות וכן יהיו לו גם זכויות על אותו ילד לרבות זכויות הסדרי ראייה. קיבצנו בעבורכם מספר שאלות ותשובות הקשורים בנושא של תביעת אבהות, על מנת שתוכלו להבין את ההשלכות הנובעות מעצם קיומו של פסק דין המצהיר על אבהות.

חלוקת רכוש

הנושא של חלוקת רכוש הנו נושא הכרוך מעצם טיבו וטבעו בהליך של גירושין. כן, נושא של חלוקת רכוש, הנו אחד הנושאים החשובים אשר יש ליתן עליו את הדעת בהליך של גירושין, היות ולנושא זה השלכות רבות על העתיד הכלכלי של הצדדים אשר פנו להליך של גירושין. על כן, קיבצנו בעבורכם מספר שאלות ותשובות בתחום של חלוקת רכוש, על מנת שתוכלו לקבל תמונת מצב בדבר זכויותיכם ברכוש המשותף, אשר צברתם עם בני הזוג שלכם במהלך חייכם המשותפים.

ידועים בציבור

בעידן של היום, זוגות אשר נחשבים ידועים בציבור, הנם זוגות אשר חלים עליהם כל הדינים הקיימים על זוגות נשואים כגון דיני גירושין ודיני ירושה, משכך, יוצא אפוא כי, גם על מערכת יחסים שבין ידועים בציבור, קיימות לא מעט השלכות כאלה ואחרת. משכך, קיבצנו בעבורכם מספר שאלות ותשובות הקשורים בנושא של ההשלכות הנובעות ממערכת יחסים של ידועים בציבור.

אחריות הורית

במידה ופניתם להליך של גירושין, וישנם ילדים משותפים, הרי שאחד נושאים החשובים והמורכבים ביותר איתו עליכם להתמודד במסגרת הפנייה להליך של גירושין, הוא הנושא של אחריות הורית כלפי הילדים המשותפים. על כן, קיבצנו עבורכם מספר של שאלות ותשובות בנושא של אחריות הורית כלפי הילדים המשותפים על מנת שתוכלו להבין טוב יותר את נושא האחריות ההורית כלפי הילדים המשותפים.

הסכם גירושין

בפנייה להליך של גירושין קיימת אלטרנטיבה של עריכת הסכם גירושין, שהנה אלטרנטיבה יעילה הן מהפן הנפשי והן מהפן הכלכלי לדעת רב המתגרשים. שכן, הדרך של פנייה להליך של גירושין תוך חתימה על הסכם גירושין, בסופו של יום, עשויה לסייע ולהועיל במזעור הנזקים אשר עלולים להיגרם לילדים המשותפים אשר נקרעים בין שני העולמות, כשהוריהם פונים להליך של גירושין. על כן, קיבצנו בעבורכם מספר שאלות ותשובות הקשורים בנושא של עריכת הסכם גירושין, על מנת שתוכלו להבין את היתרונות בפנייה להליך של גירושין בדרך של חתימה על הסכם גירושין.

הסכם ממון

במידה ובכוונתכם למסד את הקשר שלכם עם בני זוגכם ולמי מהצדדים יש רכוש רב יותר, קיימת לכם האופציה לחתום על הסכם ממון, על מנת להבטיח את רכושכם במידה ומערכת היחסים לא תעלה יפה. על כן, קיבצנו בעבורכם מספר שאלות ותשובות הקשורים בנושא של עריכת הסכם ממון, על מנת שתוכלו להבין את יתרונות החתימה על הסכם ממון.

הסכם שלום בית או גירושין

בפנייה להליך של גירושין קיימת אופציה של חתימה על הסכם שלום בית ולחילופין גירושין, שהנה אופציה אשר רבים יעידו כי היא מרככת את "המכה" של ההשלמה עם אותו הליך גירושין. שכן, בדרך של חתימה על הסכם שלום בית ולחילופין גירושין בני הזוג מרגישים כי הם נותנים ניסיון אחרון וכנה להשגת שלום בית, וכי במידה וניסיון זה לא יעלה יפה, יוכלו הם לפנות להליך של גירושין בדרכים יותר נעימות, היות והסדירו את כל העניינים הקשורים בהליך של גירושין, מבעוד מועד. קיבצנו בעבורכם מספר שאלות ותשובות הקשורים בנושא של חתימה על הסכם שלום בית ולחילופין גירושין, על מנת שתוכלו להבין את היתרונות בפנייה להליך של גירושין בדרך של חתימה על הסכם שלום בית ולחילופין גירושין, אשר בסופו של יום, יכולה אף לסייע לכם להשכין את השלום בביתכם.